BLOGLARSEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

BLOGLARSEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu, arama motorlarının şirketinizin sağladığı ürün veya hizmetleri arayan kişilere web sitenizi bulması, dizine eklemesi ve görüntüleyebilmesi işlemidir . Online pazarlama çabalarınızı arama motorlarına tanıtarak ve web sitenizi bulmalarına, kategorilere ayırmalarına ve sıralamalarına yardımcı olarak , işletmenizi rakiplerinin önüne geçireceksiniz.

SEO, sitenizin görünürlüğünü artırmak, arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak ve web sitenize hedeflenmiş trafik çekmek için web sitenizin sayfalarının içinde ve dışında öğelerin bir kombinasyonunu kullanır. Başarılı bir SEO şirketi, sitenizin görünürlüğünü artıracak birçok temel prensip nedeniyle hem bilgili hem de deneyimli olmalıdır. Bu ilkelerin öğrenilmesi zaman alır ve gerçek dünya ortamında doğru yolu kullanmak için daha fazla zaman alır.

Web sitenizi optimize etmek için aldığımız temel yöntemler :

 1. Anahtar kelime araştırması
 2. Web sitesi analizi
 3. Ayrıntılı içerik incelemesi
 4. Hedeflenen anahtar kelimeler müşteriyle tartışılır
 5. Robots.txt dosyasının kurulumu
 6. Bağlantı popülerliği araştırması başlıyor
 7. Bağlantı kurma başlar
 8. Varsa içerik yazma
 9. SEO kodlaması uygulandı
 10. Optimizasyon yayınlanıyor
 11. Arama motoru gönderimleri yayınlandı
 12. Aylık bakım başlar
 13. Aylık sıralama raporları
 14. Sayfaların gerektiği gibi yeniden optimizasyonu
 15. Trafik artmaya devam ediyor

Yaklaşık iki haftada bir arama motorları internetteki çoğu web sitesini "örümcek" olarak adlandırılan programlarla "tarar". Bu örümcekler, web sitesini arama sonuçlarına düzgün bir şekilde yerleştirmek için her web sitesinde bir dizi özellik arar. Bu örümceklerin aradığı özellikler şunlardır:

 • Başlık Etiketleri: Bunlar tarayıcınızın sol üst kısmında bulunur, örümceklere web sitelerini tanımlamaya yardımcı olur.
 • Meta Etiketler: Bunlar web sitenizin koduna yerleştirilmiştir. Taradıkları web sitesinin türünü tanımlayıcı görevi görürler.
 • Gelen Bağlantılar: Bunlar, arama motoru örümceklerinin siteden siteye kolayca seyahat etmesini sağlayan ve örümceklerin bir web sitesini kategorize etmesi için daha iyi erişim sağlayan diğer web sitelerinden bağlantılardır.
 • Site Haritası: Bu, bir web sitesindeki diğer tüm sayfaların bağlantısını içeren ve örümcekleri bir web sitesindeki diğer sayfalara yönlendirmeye yardımcı olan bir web sayfasıdır.
 • Arama Motoru Dostu Kodlama: Bu özellikle arama motoru örümcekleri düşünülerek tasarlanmış web tasarım kodlama.
 • Benzersiz İçerik: Yinelenen içerik arama motoru örümcekleriyle çalışmaz. Bir web sitesini arama motorlarına yerleştirmek zorlaştırabilir. Benzersiz içerik, arama motoru örümcekleri ile naziktir.
 • Mevcut İçerikteki Varyasyonlar: Bu, bir web sitesini dinamik tutmaktır, çünkü web sitesi içeriğini yenilemek yararlıdır. Bu arama motoru konumunuzu artırmak için yardımcı olur.
 • Bağlantı Metni: Bunlar, içeriğin içindeki sitenizdeki diğer sayfalara yönlendiren bağlantılardır