BLOGLARİşletmeler İçin Sosyal Medya İpuçları

BLOGLARİşletmeler İçin Sosyal Medya İpuçları

Son zamanlarda, sosyal medya reklam verenler için bir zorunluluk haline geldi. Tüm yeni medya tanıtım aşamalarından sosyal medya, geleneksel reklamcılığı tamamen tersine çevirdi. Daha yerleşik giden reklamcılık metodolojileriyle, mesajlar potansiyel müşterilere gönderilir ve yazışmalar bir yoldur. 

Web tabanlı ağ medyası aracılığıyla, müşteriler ve kuruluşlar yasal olarak işbirliği yapabilir. İki toplantı birbirlerini sorgulayabilir, birbirlerinin özünü yeniden yayınlayabilir ve bağlantıları şekillendirmeye çalışabilir. Sosyal medya reklamcılığına başlamak korkutucu olabilir, bu nedenle işinizi gayri resmi kuruluşlarda yeterince ilerletmek için sekiz ipucu. 

Doğru Platformları Seçin 

İçeriğinizi paylaşabileceğiniz sosyal medya siteleri eksikliği yoktur. Site sayısı her geçen gün artıyor. Maddenizi doğru platformda paylaşmak, refahınız için acildir. 

Hangi kanalları kullanacağınızı belirlerken, müşterilerinizi ve işinizi düşünmelisiniz. Önemli bir şekilde, amaçladığınız ilgi grubunuzun kullandığı platformda hesaplar oluşturursunuz, böylece sizinle çok fazla esnek bir arayüz olmadan yapabilirler. Kalabalığınızın büyük olasılıkla hangi siteleri kullandığını anlamak için bazı incelemeler yapın ve bundan sonra onları da kullanın. 

Ürünlerinize en uygun hedefin hangisi olduğunu da düşünmelisiniz. Örneğin, bir video oluşturma kuruluşu için YouTube inkar edilemez bir karardır. 

Takvim Yapın 

Sonunda gönderi yapmak için çabalamak, düşük kaliteli içeriğe neden olabilir. Dikkatsizlik, kanallarınızdan birinde yeniden yazılan gönderileri veya özünüzde bir mola verilmesini gerektirebilir. Sosyal medya içeriği programları yapmak, bu hataları atlatmaya yardımcı olabilir ve giderek daha başarılı gönderilere yol açabilir. Madde programları aynı şekilde onları toplamak için hedefler ve teknikler oluşturmanıza ve bunlara yönelik gelişiminizi takip etmenize yardımcı olur. 

Bir içerik takvimi oluşturmak için, her web tabanlı sosyal ağ kanalı için alışılmış bir program kullanın ve gönderilerinizi hashtag'ler, bağlantılar, resimler ve diğer içeriklerle birlikte önceden planlayın. 

Destek Katılımı 

Sosyal medya sosyal olmalıdır. Bu, siteleri belirli bir neden olmadan kullanan kişiler için geçerli değildir. Organizasyonlar da akıllı olmalıdır. Sosyal yeteneklerden yararlanmak için katılımları teşvik etmelisiniz. 

Bireylerin incelemesi, sorgulama yapması ve beğenmesi, yeniden yayınlaması ve diğer müşterilerin gönderilerine yorum yapması gereken içeriği yayınlayın. Kalabalığınızı araştırmak, onların neleri sevebileceklerini anlamanızı sağlayabilir. 

Aşırı Tanıtım Yapmayın 

Kuruluşların sık sık içine düştüğü tuzaklardan biri, sosyal medyaya sıradan bir reklamcılık gibi aşırı muamele etmektir. Her gönderide kendinizi açıkça ilerletmemeyi tercih edersiniz. Bireylerin takdir edeceği ve görmesi gereken içerikler yapmalısınız. 

Kendinizi geliştirmek, ara sıra iyidir. Birkaç reklamveren, yedide bir standardını geçmektedir; bu, yasal olarak sınırlı süreli yayınların her biri için, diğer altı gönderinin içeriğe dayalı olması gerektiğini söyler. Bu diğer altı gönderide makaleler paylaşabilir, son gelişmeler hakkında yorum yapabilir veya bir soruşturma açabilirsiniz. Bu gönderilerde resminize atıfta bulunmaktan tamamen kaçınmanıza gerek yoktur; aşırı sert satış yapmamak için dikkatli olun. 

Video Paylaşın 

Görsel madde, web tabanlı ağ medyası aracılığıyla takdire şayan bir şekilde işlev görür. Özellikle video içeriği, tıpkı karakterinizi ve enerjinizi müşterilerinize aktarmak kadar bireylerin dikkatini çekmek için mükemmeldir. 

Bireyler sosyal beslemelerine bakarken görsel içerik ayrı durur, bu yüzden onu görmeye ve içine çekmeye mecburdurlar. Aynı şekilde, fazla yer kaplamadan bir değirmen postasının çalıştırılmasında yapabileceklerinizin ötesini belirtmenizi sağlar. En iyi yanıtı almak için ilgi çekici, hesaba dayalı bir video hazırlayın. 

Sorunları Hızla Ele Alın 

İdeal olarak, sosyal medya aracılığıyla çoğunlukla olumlu bir girdi alırsınız. Bazen endişeli, gerçek dışı veya kuruluşunuz hakkında olumsuz bir şey söyleyen biriyle karşılaşabilirsiniz. 

Görüntünüzün bildirimlerini kasıtlı olarak sosyal kanallarda incelemelisiniz, böylece sorunları artmadan önce yakalayabilirsiniz. Bir sorunu tespit etme şansınız varsa, hayati önem taşıyorsa özgürce 'özür dilerim' diyerek ve acil bir mesaj ticaretiyle sorunu halletmeyi teklif ederek kişiyle iletişime geçin. Bu doğrultuda, gönderiyi gören kişiler duyarlı olduğunuzu fark ederler, ancak konunun ayrıntılarının her birini görmeleri gerekmez. 

Bir Topluluk Oluşturun 

İzin verilebildiği kadar çok adanmış edinmeye çalışmak yerine, merak uyandıran, sadık ve kilitli olan müşterileri keşfetmeye odaklanın. Bu kişiler, gönderilerinize benzer şekilde içeriğinizi yeniden yayınlayıp müşteri haline gelmek zorundadır. 

Görüntünüzün etrafında bir ağ oluşturduğunuzda, bu ağın içindeki kişiler bağlantı kuracak ve içeriğinizi ilerletmeye yardımcı olacaktır. Hatta alışılmadık derecede zorlayıcı internet tabanlı yaşam müşterilerine bir şans verebilir ve bir öğeyi kontrol ederek veya bir gönderide size atıfta bulunarak size yardım etmelerini isteyebilirsiniz. 

Teşvik teklif edin 

Belki de web tabanlı ağ medyası aracılığıyla yapabileceğiniz en önemli şey, destekçilerinize bazı faydalar sunar. Kalabalığınızın keşfedeceği değerli bir şey yapın. Onlara daha önce bilmedikleri bir şeyi ifşa eden, kıkırdatan, onlarla meşgul olan veya orada burada değerli olan başka bir şey olabilir. 

Çevrimiçi ağın bu kısmı, doğru müşterileri işinize çeken, bireylerin sizi sosyal alanlarda takip etmesini sağlayan ve maddenin yayılması için teşvik eden şeydir. Bunu başarırsanız, verimli bir internet tabanlı yaşamı teşvik eden çabaya çok daha yakın olacaksınız. Yaklaşık 3 milyar dinamik müşteriyle, web tabanlı sosyal ağ, tekrarlayan müşteriler olma yolunda ilerleyebilecek yeni müşteriler ve mevcut hayırseverler için potansiyel bir altın madenidir. İyi bir sosyal savaş yapın ve bu bireylerin bir kısmıyla ilişki kurma ve müşteri tabanınızı geliştirme seçeneğiniz olacak.